اینورتر اشنایدر

اینورتر اشنایدر ( تله مکانیک)

اینورتر یا درایو الکترونیکی جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می‌کند و فرکانس و ولتاژ خروجی را تغییر می‌دهد. این دستگاه‌ها برای کنترل دور موتورهای الکتریکی نیز استفاده می‌شوند. استفاده از اینورتر اشنایدر به صرفه‌جویی در مصرف برق، حفاظت از الکتروموتورها و افزایش عمر آن‌ها منجر می‌شود.

 

اینورتر اشنایدر

اینورتر اشنایدر

اینورتر تله مکانیک می‌تواند دور موتور را از صفر تا مقداری بیشتر از دور نامی تنظیم کند که روی پلاک موتور مشخص شده است. تنظیم دور موتورهای الکتریکی به‌دلیل انعطاف‌پذیری در فرآیندهای صنعتی بسیار حائز اهمیت خواهد بود و معمولا باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود.

با استفاده از درایوهای الکتریکی اشنایدر، روشن و خاموش‌کردن موتورهای الکتریکی به‌صورت کنترل‌شده امکان‌پذیر است. این عملیات در کسری از ثانیه انجام می‌شود که به الکتروموتورها قابلیت کنترل هوشمند و دقیق را می‌دهد. با استفاده از اینورترها، روشن و خاموش‌شدن موتورها به‌صورت نرم و تدریجی انجام خواهد شد که باعث کاهش تنش‌های مکانیکی در کوپلینگ‌ها و سایر قطعات متحرک می‌شود.

مدلهای اینورتر اشنایدر

اینورترهای اشنایدر در دو نوع اینورتر تکفاز و سه فاز در رنج توان 0.8 تا 2000 کیلووات و برای کاربری‌های سبک و سنگین مورداستفاده قرار می‌گیرد. این درایوهای اشنایدر در انواع تکفاز به تکفاز، اینورتر اشنایدر تکفاز به سه فاز و اینورتر اشنایدر سه فاز به سه فاز تحت عنوان سری ATV تولید می‌گردد.

اینورتر ATV21 (آلتیوار 21)

دستگاه ATV21 در رنج توانی 0.75 تا 75 کیلووات تولید می‌شود. سری ATV21 مناسب کاربردهای تهویه مطبوع (HVAC) شامل تهویه، پمپ و تصفیه هوا است. این درایو یکی از گزینه‌های مناسب جهت اجرا در ساختمان‌های هوشمند خواهد بود. توجه داشته باشید که اینورتر آلتیوار 21 اشنایدر در اکثر موارد با کاربری پمپ و فن شناخته می‌شود.

اینورتر ATV900 یا آلتیوار 900

درایوهای آلتیوار 900 سری دیگری از درایوهای اشنایدر محسوب می‌شود که توانایی اجرای فرآیندهای سنگین را دارد. درایوهای ATV900 در صنایع نفت و گاز جهت استخراج، سوراخ‌کاری، کمپرسورهای گازی و در صنایع معدنی و فلزات کاربرد دارد.

اینورتر اشنایدر SchneiderATV930

این سری از درایوهای دستگاه ATV900 در رنج توانی 0.75-220 کیلووات و ولتاژ 380-480 ولت موجود هستند. آن‌ها دارای فرکانس خروجی 0.1-599 هرتز و درجه حفاظت IP 20 و IP21/UL TYPE 1 هستند.

اینورتر ATV320 یا آلتیوار 320

آلتیوار 320 یا ATV32 سری دیگری از اینورترهای اشنایدر است. این درایو سرعت متغیر هوشمند از رنج توان 0.18 تا 15 کیلووات (0.25 تا 20 اسب بخار) دارد که برای کاربری‌های عمومی مناسب خواهد بود. این درایو ورودی پالس سرعت بالا را به خود اختصاص می‌دهد.

اینورتر ATV12 یا آلتیوار 12

اینورتر اشنایدر آلتیوار 12 با ولتاژ خروجی 220 ولت و محدوده توانی از 0.18 تا 4 کیلووات برای کنترل تجهیزات و ماشین‌آلات کوچک که دارای موتور آسنکرون هستند، کاربرد دارد.

 

 

اینورتر اشنایدر

بیشتر بخوانید: اینورتر زیمنس

 

 

مشخصات فنی اینورترهای اشنایدر

 

 

اشنایدر یک شرکت چندملیتی تولیدکننده تجهیزات الکتریکی است. این شرکت در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی، الکتریکی و مهندسی برق قدرت و تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند. درایو اشنایدر سرعت متغیر Altivar و استارترهای نرم عملکرد بالایی را در کنترل موتورها در خودروها، فرآیندها و ساختمان‌ها ارائه می‌دهند.

با هوشمندی داخلی، این تجهیزات، داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند تا بهبود کارایی عملیاتی، ایمنی و قابلیت اطمینان برسانند. استفاده از درایوهای اشنایدر در صنعت و تاسیسات، در ولتاژهای پایین و متوسط به بهینه‌سازی فرآیندها در صنایع و بهبود مدیریت انرژی و درنتیجه صرفه‌جویی در انرژی و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

قیمت و خرید اینورتر اشنایدر

با توجه‌به تنوع محصولات موجود در بازار و کاربردهای مختلفی که انواع اینورترها دارند باید قبل از خرید اینورتر اشنایدر به‌طور کامل بررسی‌های لازم را انجام دهید و با توجه‌به نیاز خود، کارایی و قیمت اینورتر اشنایدر دستگاه مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

قیمت اینورتر schneider با درنظرگرفتن پارامترهای مختلفی ازجمله مدل، توان کاری، تکفاز یا سه فاز بودن مشخص می‌شود. اینورترهای آلتیوار اشنایدر الکتریک در انواع مختلف برای گستره وسیعی از فرکانس خروجی درایو طراحی شده‌اند و مناسب موتورها با کیلووات‌های متفاوت هستند. 

جمع‌بندی

اینورتر اشنایدر کاربردهای فراوانی دارد. این درایوها برای انواع کاربردها در ساختمان و صنعت، همچون پمپ‌ها، فن‌های صنعتی، تاسیسات ساختمانی، ساختمان‌های مجهز به سیستم BMS و یا جهت مصارف صنعتی با گشتاور ثابت در توان‌های بالا، مناسب هستند. نکته قابل توجه این است که این دستگاه‌ها قابلیت اتصال در انواع پروتکل‌های صنعتی مانند CANopen، Modbus و… را دارند.

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *